Miksery planetarne KitchenAid


generacja silnych, stylowych, wielofunkcyjnych robotów...patent dla wymagającychLiczy sobie prawie sto lat. Z wiekiem nie traci mocy ani elegancji.
Ma teraz piękną wystudiowaną linię w stylistyce lat sześćdziesiątych.
Do mody dostosowuje się kolorami, do potrzeb - dodatkami.
Mikser czarny Kitchen Aid

Mikser KitchenAid powstał na początku ubiegłego wieku w Ameryce, z myślą o kuchni domowej. Od tego czasu stale unowocześniany, pozostaje obiektem westchnień entuzjastów domowego gotowania i pięknej aranżacji wnętrz.
W całości wykonany z metalu, mocny i trwały, jest miniaturą cukierniczej maszyny zawodowej i mistrzem świata w ubijaniu, Równocześnie wykonuje z łatwością najtrudniejsze prace w kuchni. Jest pożądany i uznawany jako świetne, poręczne i wielofunkcyjne urządzenie nie tylko do wyrabiania wszelkich ciast z drożdżowym na czele, lecz także do tarcia, mielenia, przecierania i wałkowania oraz żmudnych, zwykle ręcznie wykonywanych czynności.

Mikser Artisan jest gwiazdą całej serii eksluzywnych urządzeń o tej nazwie, dedykowanej gurmandzistom i entuzjastom domowego gotowana.

W europejskiej ofercie mamy dwa modele mikserów Artisan:

Artisan 5 A5-maka z dzieżą o poj. 4,8l mocowaną w podstawie i uchylną głowicą

Artisan 7A7-smietana
z dzieżą o poj. 6,9l podnoszoną i stałą głowicą .
Luksusowo wyposażony i najsilniejszy wśród mikserów tej klasy.


Zastosowania


Upieczesz każde ciasto, przypomnisz sobie smak domowego chleba i babcinego makaronu...
Mikser planetarny KitchenAid specjalizuje się w napowietrzaniu mas, dlatego zawodowcy zwykli je nazywać ubijaczką planetarną. Planetarną - ze względu na podobieństwo ruchu narzędzi miksera do obrotów Ziemi dookoła Słońca. Mieszadło, hak i rózga obracają się w podobny sposób: wokół swojej osi, a zarazem po obwodzie misy.

Każde z narzędzi miksera ma swoją specjalizację:

4Rózga-z-bezami-jpgRÓZGA służy do napowietrzania lekkich mas: do bicia śmietany, piany z białek, lodów, majonezu i osiąga w tym prawdziwe mistrzostwo świata. Świetnie udają się bezy i biszkopty. Rózgę można użyć np. do ratowania sosu lub kremu angielskiego, w którym powstały grudki.

4hak-z-chlebem-jpgMIESZADŁO jest najczęściej używanym narzędziem i nadaje się do mieszania cięższych mas o gęstej konsystencji. Służy np. do przygotowywania ciast na pierogi, babki ucierane, pierniki, ubija i napowietrza biały ser na sernik. Można je użyć zarówno do przygotowania kremów budyniowych i maślanych, jak i do ziemniaczanego purée i wyrabiania mielonego mięsa na kotlety oraz mieszania masy pasztetowej.

4wyrób-ciasteczczekHAK wyrabia wszystkie rodzaje ciast drożdżowych od chałek, poprzez pizzę, do chleba żytniego. Równie dobrze sprawdza się w cieście makaronowym i na faworki. Dobrze jest zastąpić hakiem płaskie mieszadło, gdy trzeba delikatnie wmieszać do wyrabianej masy bakalie lub owoce kandyzowane, unikając w ten sposób ich niepożądanego rozdrobnienia.

Możliwości miksera nie ograniczają się tylko do pracy w dzieży.
Szeroka gama przystawek, które są łatwe w montażu, pozwala wykonać szybciej i łatwiej wiele męczących kuchennych czynności. Wśród nich jest mielenie, robienie przecierów z pomidorów, żurawin, malin (z oddzieleniem pestek i skórek), tarcie, szatkowanie, wałkowanie, krojenie różnych makaronów, robienie pierożków ravioli, kiełbasek, lodów, mielenie zboża na mąkę i na płatki, wyciskanie soków z cytrusów i otwieranie puszek.
Dzięki możliwości współpracy z przystawkami mikser może zamienić się w kilkanaście różnych urządzeń, zajmując przy tym miejsce jednego, a jego nazwa rozszerzyć na: wielofunkcyjna ubijaczka planetarna.

Budowa i sposób działania

Stojące miksery KitchenAid, to miniatury profesjonalnych bijaczek planetarnych, skonstruowane i działające tak samo, tyle że w wymiarze domowym.

W ofercie są dwa modele: z podnoszoną głowicą i dzieżą mocowaną w podstawie (Artisan 5 i Classic) oraz z głowicą nieruchomą, ale podnoszoną dzieżą (Artisan 7, Heavy Duty 5 i 7, Professional 7)

Specjalizują się w doskonałym napowietrzaniu mas lekkich i ciężkich, a szczególnie w miesieniu ciast drożdżowych. Jest to możliwe dzięki temu, że narzędzia miksera obracają się w dzieży oryginalnym, złożonym ruchem planetarnym, wynalezionym i opatentowanym sto lat temu w USA.

Produkty można dodawać do dzieży nie przerywając pracy miksera i nie angażując rąk w jego obsługę, co umożliwia wykonywanie w tym czasie innych czynności.
Głowica miksera kryje mocny silnik, który ma płynną regulację obrotów z oznaczeniem poszczególnych prędkości, co pozwala pracować precyzyjnie.
Napęd jest przenoszony bezpośrednio na obracające się narzędzia (bez straty mocy), wyłącznie poprzez koła zębate, które w mikserach innych marek mają w tym miejscu mało wytrzymały pasek klinowy. Dlatego mikser Kitchenaid jest trwalszy, pracuje ciszej i zużywa mniej energii niż inne. Stąd też wynika niezwykła siła tego urządzenia przy małym poborze mocy, którą wykorzystuje inteligentnie, dostosowując jej poziom do rodzaju pracy, którą w danym momencie wykonuje.

test2
Wymagający użytkownik doceni w całości metalową, solidną, konstrukcję miksera z ciśnieniowego odlewu aluminiowego (bez plastikowych i gumowych elementów), opływowe kształty i mocny lakier utrwalany piecowo, które ułatwiają utrzymanie go w czystości.
Na froncie głowicy znajduje się łatwo dostępne miejsce do montażu licznych przystawek, które znacznie poszerzają możliwości wykorzystania urządzenia. Więcej o tym - w dziale przystawki.

Wygodna i bezproblemowa obsługa miksera KitchenAid, to wynik jego prostej konstrukcji, dzięki której łatwo jest zmieniać narzędzia i przystawki, płynnie regulować obroty i utrzymywać go w czystości. Zachowuje dobrą formę przez długie lata.

Zalety


METALOWA KONSTRUKCJA
gwarantuje solidność, trwałość i wytrzymałość.

Dzięki konstrukcji z metalowego odlewu ciśnieniowego, miksery są niezwykle trwałe, wytrzymałe oraz stabilne, co dodatkowo wspomagają zamontowane w podstawie antypoślizgowe gumowe nóżki zapobiegające przemieszczaniu się mikserów po blacie, zwłaszcza podczas miksowania ciężkich mas.

BEZPOŚREDNI NAPĘD
zapewnia stabilną moc, cichą pracę i oszczędność energii.
bezpośredni-napędMiksery KitchenAid mają bezpośredni napęd z silnika na narzędzia pracujące w dzieży oraz przystawki montowane na czole głowicy. Zamiast paska klinowego, zębatego albo łańcucha - zastosowano koła zębate, co zmniejszyło straty energii, zwiększyło trwałość mikserów, a ponadto skutkuje tym, że pracują one ciszej i do wykonania tych samych prac zużywają mniej energii niż inne.

PLANETARNY RUCH NARZĘDZI
daje znakomitą efektywność napowietrzania: szybkość i dokładność.
ruch-planetarnyMiksery KitchenAid należą do tego samej grupy mkserów planetarnych, jakie są używane w produkcji piekarsko-cukierniczej. W tego typu mikserach narzędzie obraca się w dzieży ruchem złożonym - wokół własnej osi i jednocześnie po jej obwodzie, w kierunku przeciwnym (jak Ziemia wokół Słońca).
W przypadku mikserów KitchenAid, śledząc drogę punktu wyznaczonego na mieszadle zauważymy, że zbliża się on 67 razy do ścianek dzieży podczas jednego cyklu, w którym mieszadło zrobi jeden obrót. Można przyjąć, że tym sposobem narzędzie w każdej sekundzie penetruje całą objętość dzieży, praktycznie nie pozostawiając martwych przestrzeni. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego, 67- punktowego system planetarnego mieszania KitchenAid, urządzenie ubija i napowietrza efektywniej - szybciej i dokładnej niż inne miksery planetarne.

GNIAZDO PRZYSTAWEK
znajduje się w najbardziej dostępnej części miksera, co ułatwia ich montaż i pozwala na rozszerzenie zastosowań maszyny.
gniazdo-przystawek
Na czole głowicy miksera znajduje się łatwo dostępne gniazdo mocowania przystawek. Dzięki temu ich montaż jest bardzo łatwy,co zachęca to również do ich używania i wykorzystywania miksera wszechstronnie, dając wyrękę w całej gamie najbardziej pracochłonnych czynności dotąd wykonywanych ręcznie. Więcej informacji w dziale Przystawki.
przystawki

OPŁYWOWA LINIA
zapewnia łatwość użytkowania i mycia.

Miksery KitchenAid mają charakterystyczny opływowy kształt, utrzymany w dziś znowu miłej dla oka stylistyce lat 60 -tych, co podoba się miłośnikom dobrego wystroju wnętrz. Osoby praktyczne, bowiem opływowy kształt pozwala na łatwe utrzymanie mikserów w czystości, a że lakier jest solidne utrwalony w wysokiej temperaturze, to nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne i wyglądają wciąż jak nowe.

NIEZAWODNOŚĆ jest poparta GWARANCJĄ I SERWISEM W POLSCE
5-lat-gwarancji
Miksery Artisan KitchenAid do zastosowań domowych są objęte pięcioletnią gwarancją. Obsługę serwisową prowadzi Autoryzowany Serwis VIVAMIX.

Porównanie Artisan 5 i Artisan 7

Porownanie B mikserow Artisan